Bonding Łódź

bonding chorzow slask

Nowoczesna stomatologia – Bonding w Klinice Uśmiechu

Wygląd oraz kondycja uzębienia mają niebagatelne znaczenie z punktu widzenia naszej pewności siebie oraz codziennego funkcjonowania. Współczesna stomatologia oferuje wiele sposobów odbudowy zębów, a jednym z popularniejszych obecnie rozwiązań jest bonding. Polega on na aplikacji materiału kompozytowego bezpośrednio na zębach, co pozwala na osiągnięcie zauważalnych efektów już po pierwszej wizycie u specjalisty. 

Istota bondingu

Celem bondingu jest odbudowa zębów za pomocą materiału kompozytowego stworzonego na bazie żywicy. Niezależnie od tego czy chcemy pozbyć się przebarwień czy poprawić kształt zębów, z pewnością jest to odpowiedni zabieg dla nas. Proces aplikacji licówek kompozytowych bezpośrednich nie wymaga znieczulenia i jest bezbolesny. Odwiedzający nas Pacjenci z Łodzi często wybierają bonding, gdyż jest to szybki i bezpieczny zabieg, który nie wymaga ponoszenia dużych kosztów.

Co więcej, bonding wykonuje się na powierzchni zęba, dzięki czemu jego naturalna struktura pozostaje nienaruszona. W większości przypadków zabieg nie rodzi potrzeby szlifowania zębów, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji osobom, które czują obawy przed wizytą u stomatologa. Czas zabiegu zależy m.in. od skali problemu pacjenta oraz rodzaju realizowanej korekty.

Co można osiągnąć stosując bonding?

Naprawdę wiele! Ta nieinwazyjna metoda odbudowy zębów pomaga zarówno w przypadku przebarwień, jak i ubytków w postaci uszczerbień bądź ukruszeń. Bonding jest także skutecznym remedium na przerwy między zębami oraz diastemę. Stosując tę metodę jesteśmy w stanie zlikwidować nierówności zębów i znacznie poprawić ich kształt.

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu zdrowego uśmiechu, na który składają się zęby o ujednoliconym kolorze i kształcie, bonding spełni Twoje oczekiwania. Pacjenci z miasta Łódź, którzy odwiedzają naszą Klinikę doceniają nas za indywidualne podejście, idealne dostosowanie materiału kompozytego oraz szybkie efekty.

Bonding, a inne metody odbudowy zębów 

Pomimo wielu zalet, bonding nie należy do najtrwalszych metod odbudowy zębów. W tym zakresie lepsze okażą się bez wątpienia licówki porcelanowe. Warto dodać, że materiał kompozytowy spełnia swoją funkcję przez okres ok. 5 lat. Po upływie tego czasu wskazane jest dokonanie korekty. Licówki porcelanowe są uważane również za bardziej naturalne i higieniczne, jednak coraz nowocześniejszy charakter materiałów kompozytowych stosowanych w bondingu sukcesywnie niweluje różnice w tym zakresie. 

Czy do bondingu trzeba się przygotować?

Przede wszystkim należy upewnić się, że stan naszych zębów nie budzi zastrzeżeń. Wyróżniamy szereg przeciwwskazań, które mogą uniemożliwić wykonanie bondingu. Należą do nich:

  • Złamania zębów, duże ubytki czy też zaawansowana próchnica
  • Rozległe uszkodzenia zębów pozbawiające je zdrowych tkanek
  • Zaawansowane problemy ze zgryzem wymagające interwencji ortodontycznej
  • Mocne przebarwienia wewnętrzne
  • Niestosowanie się do podstawowych zasad higieny jamy ustnej

Jeśli powyższe przeciwwskazania Cię nie dotyczą, istnieje duże prawdopodobieństwo, że bonding może okazać się trafnym wyborem w zakresie poprawy wyglądu Twojego uzębienia. Standardowo przed zabiegiem zalecamy higienizację, lecz każdy przypadek traktujemy indywidualnie. Z racji tego, że z naszych usług korzystają również Pacjenci z miasta Łódź, umożliwiamy przeprowadzenie rzetelnej telekonsultacji bez wychodzenia z domu. Nasz specjalista dokona rzetelnego wywiadu, na podstawie którego ocenimy skalę problemu, koszty zabiegu oraz zakres działań korekcyjnych.

Zapraszamy do chorzowskiej Kliniki Uśmiechu!

Zdajemy sobie sprawę z jak dużymi nadziejami nasi Pacjenci podchodzą do zabiegu, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zabieg był dla nich komfortowy i skuteczny. Realizując bonding nie skupiamy się wyłącznie na wyglądzie zębów, ale także na ich prawidłowemu funkcjonowaniu w codziennym życiu. Sprawdź, jakie efekt mogą zapewnić Ci specjaliści z Kliniki Uśmiechu i już dziś umów się na konsultację!

Bonding

Zobacz efekty bondingu

#
$