Chirurgia Stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii specjalizująca się w wykonywaniu zabiegów chirurgicznych w obrębie kości szczęk a także tkanek miękkich jamy ustnej i jej najbliższej okolicy t.j:

Uwaga

Precyzyjnymi zabiegami chirurgicznymi na przyzębiu (dziąsłach, kości zębodołu, ozębnej i zewnętrznej powierzchni korzenia) t.j : kiretaż, pokrywanie recesji przeszczepem, operacje płatowe itp. zajmuje się periodontologia (patrz inny opis)
Wszystkie zabiegi chirurgiczne w Naszym Centrum przeprowadzamy bezbólowo, wykonując zupełnie skuteczne i nieszkodliwe znieczulenie miejscowe.U bardzo wymagających pacjentów stosujemy dodatkowo podtlenek azotu i farmakoterapię przed zabiegową (leki uspokajające, przeciwlękowe) ,oraz po zabiegową ( przeciwbólową, przeciwzapalną, przeciwobrzękową i przeciwbakteryjną)
Pracujemy z wykorzystaniem specjalnych urządzeń t.j fizjodyspenser czy urzadzenia piezoelektryczne
Przy bardziej skomplikowanych zabiegach t.j: rozległe implantacje (wszczepianie licznych implantów) bierze udział jeden lub dwóch lekarzy w zależności od potrzeby.

Uwaga

Do najbardziej skomplikowanych i napawających lękiem zabiegów można zastosować znieczulenie ogólne. Należy jednak pamiętać, iż zawsze stanowi ono niepotrzebne zagrożenie dla zdrowia a nawet życia pacjenta, a bezpieczne znieczulenie miejscowe jest w zupełności wystarczające w znoszeniu bólu.

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami korzystając z danych zawartych w zakładce "kontakt" lub umów wizytę korzystając z formularza umawiania wizyt