Implanty Chorzów | Śląsk

Oferta specjalna Kliniki
Wszczepienie od 1990 zł
Implant całość od 4990 zł

Implant jest uzupełnieniem utraconego zęba. Istnieje możliwość stosowania wielu typów uzupełnienia na implantach takich jak:

Tytan

z którego wykonywane są implanty znalazł tutaj zastosowanie, ponieważ ludzki organizm znakomicie toleruje ten materiał, a jego wytrzymałość na obciążenia jest bardzo duża. Podstawową zaletą implantów jest więc ich trwałość i estetyka – podobieństwo do naturalnych zębów zadowalające nawet najbardziej wymagających pacjentów.

 

Solidnie wykonany implant u pacjenta zdrowego, dbającego o higienę zapewnia praktycznie dożywotnią gwarancję jego użytkowania, stąd ten rodzaj odbudowy staje się bezkonkurencyjny w stosunku do klasycznych metod odbudowy protetycznej.
Ponadto wszczepienie implantu dotyczy tylko miejsca utraconego zęba/ów, bez ingerencji w strukturę (często zupełnie zdrowych) sąsiednich zębów i ich leczenia kanałowego bądź szlifowania co jest metodą najmniej inwazyjną ze wszystkich.
estetyka – podobieństwo do naturalnych zębów,

Implanty Chorzów - zalety

Informacja

Implant zębowy to sztuczny korzeń - wszczep wykonany z tytanu/cyrkonu, który jest wielkości naturalnego korzenia. To na jego podstawie umieszcza się sztuczny ząb, czyli koronę. Jednak nie zawsze liczba wszczepionych implantów musi się równać liczbie brakujących zębów. Można wykonać kilku-punktową implantację i na niej oprzeć wszystkie brakujące zęby

Zabieg zakładania implantów zębowych składa się z trzech etapów:

Etap pierwszy to zabieg chirurgiczny, który polega na wywierceniu w kości (a konkretnie w wyrostku zębodołowym) otworu, w celu wkręcenia implantu.

Przed zabiegiem wszczepienia implantu wykonywane jest zdjęcie pantomograficzne lub inne wg zaleceń. Na jego podstawie lekarz ustala, czy ilość tkanki kostnej w dziąśle jest wystarczająca, aby wprowadzić implant. Jeśli okaże się, że w wyniku utraty zęba i korzenia doszło do zaniku kości, lekarz może podjąć decyzję o wykonaniu sterowanej regeneracji kości tkanek, czyli zabiegu chirurgicznego, który polega na wytworzeniu wymaganej ilości i jakości tkanki kostnej pod przyszłe implanty stomatologiczne. Wszczepienie implantu jest wykonywane najczęściej w znieczuleniu miejscowym lub w pełnej narkozie. Zabieg jest bezbolesny i trwa od 30 minut do 2 godzin. Po wprowadzeniu implantu chirurg upewnia się, czy jego pozycja jest stabilna i zszywa ranę. Po zakończeniu zabiegu, implant nie jest widoczny w jamie ustnej.

W okresie gojenia się rany następuje osteointegracja, czyli bezpośrednie zrośnięcie się sztucznego korzenia z kością, która trwa ok. 3 miesięcy (dla implantów w żuchwie) lub ok. 6 miesięcy (dla implantów w szczęce). Różnica ta wynika z odmiennej struktury kości szczęki i żuchwy. W procesie osteointegracji tlen zawarty w komórkach tkanki kostnej tworzy na powierzchni implantu warstwę dwutlenku tytanu. Następnie na powstałej w ten sposób powłoce odkłada się nowa tkanka kostna, która stanowi właściwe umocowanie implantu. Dzięki temu procesowi organizm nie traktuje wszczepionego implantu jako ciała obcego, które należy odrzucić, lecz jako integralną część dziąsła.

Etap drugi to odsłonięcie implantu i wkręcenie śruby gojącej.

Po ustabilizowaniu się implantu i zintegrowaniu z kością następuje jego odsłonięcie. Lekarz implantolog nacina błonę śluzową położoną bezpośrednio nad wszczepem i wkręca w implant tzw. śrubę gojącą, której celem jest przyśpieszenie procesu gojenia się błony śluzowej w bezpośrednim otoczeniu implantu, jak również wymodelowanie kształtu dziąsła pod przyszłą koronę protetyczną. Po okresie regeneracji, który trwa ok 14 dni, można wykonać uzupełnienie protetyczne.

Etap trzeci to pobranie wycisków i zamocowanie sztucznego zęba – korony.

Na pierwszej wizycie lekarz pobiera wyciski protetyczne i ustala z pacjentem kolor przyszłej korony. Następnie w laboratorium, na podstawie wycisku, wykonuje się dwa elementy, dzięki którym lekarz kończy ostatni etap zakładania implantów zębowych:

  • łącznik, czyli filar protetyczny, na którym jest mocowana korona;
  • korona protetyczna, czyli sztuczny ząb.

Na ostatniej wizycie w gabinecie stomatologicznym lekarz przykręca łącznik do implantu. Po upewnieniu się, że połączenie łącznika z implantem jest stabilne, stomatolog mocuje koronę protetyczną.

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami korzystając z danych zawartych w zakładce "kontakt" lub umów wizytę korzystając z formularza umawiania wizyt

Zalecenia po zabiegu zakładania implantów

Po zabiegu lekarz udziela pacjentowi zaleceń ogólnych oraz dotyczących higieny jamy ustnej i implantu oraz ustala z pacjentem harmonogram okresowych wizyt kontrolnych.
Mocowanie protezy na implantach

Na implantach można mocować nie tylko pojedyncze korony, lecz także całe protezy. Tego typu zabieg jest polecany osobom, które utraciły wiele zębów albo całe uzębienie. Podczas zabiegu w szczęce wszczepia się dwa lub cztery implanty. Po zakończonym procesie zrośnięcia się implantów z kością, lekarz przytwierdza do sztucznych korzeni rodzaj przęsła, a następnie przykręca protezę.

Proteza mocowana na implantach

koszt od 5 000 zł ( w zależności od tworzywa z którego jest wykonana) za 1 protezę plus koszt implantów na których zostaje mocowana.

1 etap – tzw. chirurgiczny – implantacja = wszczepienie implantu (korzenia zęba) – ok. 3500 zł

na ok 6 miesięcy w szczęce górnej i 3 mies. w szczęce dolnej.

2etap – chirurgiczny – odsłonięcie implantu – 500 zł plus założenie śruby gojącej ok 450 zł (koszt śruby) na ok 2-3 tygodnie

3 etap – protetyczny – założenie łącznika ( koszt w zależności od rodzaju wybranego łącznika np. 500 – 1000zł ) oraz korony ( koszt w zależności od rodzaju korony ok 2500 zł)

UWAGA CAŁKOWITY KOSZT (SUMA WSZYSTKICH ETAPÓW) IMPLANTU USTALA LEKARZ IMPLANTOLOG WRAZ Z PACJENTEM NA SPECJALISTYCZNEJ KONSULTACJI IMPLANTOLOGICZNEJ W KLINICE LUB W INNYM CENTRUM STOMATOLOGICZNYM Z KTÓRYM KLINIKA WSPÓŁPRACUJE, W ZALEŻNOŚCI OD WYBRANEGO SYSTEMU IMPLANTOLOGICZNEGO ORAZ TYPU IMPLANTU, PODANE CENY SĄ JEDYNIE CENAMI ORIENTACYJNYMI!!!

UWAGA w trakcie wymienionych procedur można wykonać uzupełnienie tymczasowe braków zębowych Pacjenta przed ostatecznym wykonaniem planowanej odbudowy na implantach o możliwości założenia którego musi jednak zdecydować lekarz implantolog, natomiast koszt wykonania takiego uzupełnienia zależy od jego wielkości i materiału z którego jest wykonywane.

NOWE ZĘBY W JEDEN DZIEŃ

METODA ALL – ON – 4

Etap implantologiczno- protetyczny odbywa się na jednym zabiegu i zawiera:

19000 zł lub 15000 w przypadku innych implantów

Pakiet pozabiegowy, zawierający: suchy lód, zastrzyki, irygator, płyn i żel z chlorheksydyną 450 zł