Implanty Katowice
Chorzów | Śląsk

Implanty zebow chorzow slask
 
 
 
 
 

Stomatologia

Implanty

Zadbaj o swoje uzębienie stosując sprawdzone implanty

Pacjenci reprezentujący Katowice zgłaszają się do naszego chorzowskiego Gabinetu z różnymi problemami. Jedną z częstych bolączek jest utracony ząb. W takich sytuacjach należy działać szybko, gdyż brak zęba stanowi nie tylko problem estetyczny, ale także może być przyczyną rozwoju choroby okluzyjnej. 

W Klinice Uśmiechu wykorzystujemy wysokiej jakości implanty, które doskonale radzą sobie z ubytkami zębów. W zależności od skali problemu możemy zadecydować o wdrożeniu korony, mostu lub protezy. Dwa ostatnie typy uzupełnień umożliwiają wdrożenie implantów w miejsce wszystkich utraconych zębów. 

Dlaczego implanty wykonuje się z tytanu?

Przede wszystkim dlatego, że jest bardzo wytrzymały i świetnie tolerowany przez ludzki organizm. Implanty wykonane z tego materiału odznaczają się wysoką trwałością, która z uwagi na funkcję jaką pełnią zęby jest koniecznością. Ponadto, tytan jest niezwykle estetyczny, a jego charakterystyka jest mocno zbliżona do wyglądu naturalnych zębów.

W przeciwieństwie do innych metod odbudowy zębów, tytanowe implanty zapewniają dożywotnią trwałość, dlatego coraz więcej katowickich Pacjentów decyduje się na ich wdrożenie. Leczenie obejmuje wyłącznie obszary objęte ubytkami, natomiast zdrowe zęby pozostają nienaruszone.

Jakie korzyści mogą zapewnić implanty?

  • Nienaganna prezencja – wygląd nowoczesnych implantów jest bardzo zbliżony do wyglądu zdrowych zębów, co znacznie zwiększa walory estetyczne zabiegu i pomaga uzyskać naturalny uśmiech.
  • Trwałość i odporność – tytanowe implanty są w pełni przystosowane do obciążeń, na które codziennie narażone są zęby. Ponadto, są odporne na korozję oraz rozmaite substancje, co sprawia, że nie niszczeją w kontakcie z żywnością i środkami przeznaczonymi do higieny jamy ustnej.
  • Neutralny charakter – brak reakcji alergicznych oraz neutralność w stosunku do ludzkiego organizmu decyduje o tym, że tytan to doskonały materiał w zakresie odbudowy zębów. 
  • Wszechstronny charakter – tytan może być wykorzystywany zarówno do naprawy pojedynczych ubytków, jak i znacznych braków uzębienia.
  • Zadowolenie Pacjenta – dzięki implantom Pacjent zyskuje estetyczne wypełnienie ubytków oraz komfort psychiczny związany z długowiecznym charakterem tytanu.

Etapy aplikacji implantów

  • Pierwszy etap obejmuje chirurgiczne wywiercenie otworu celem aplikacji implantu. Każdorazowo zabieg jest poprzedzany dokładną diagnostyką (zdjęcie pantomograficzne), na podstawie której ocenia się czy Pacjent posiada wystarczającą ilość tkanki kostnej do wykonania odbudowy. Stosuje się tu znieczulenie miejscowe lub pełną narkozę. Następnym krokiem jest tzw. osteointegracja, której istotą jest zrośnięcie kości ze sztucznym korzeniem. Dzięki temu implant staje się integralną częścią dziąsła. 
  • Drugi etap polega na odsłonięciu implantu, a następnie wkręceniu w niego śruby gojącej. Dzięki temu proces gojenia przebiega szybciej i po ok. 2 tygodniach zęby są gotowe do aplikacji korony.
  • Trzeci etap obejmuje skonstruowanie elementów korony na podstawie pobranych wcześniej wycisków protetycznych. Następnie jest ona przytwierdzana do implantu. 

Zapraszamy do skorzystania z usług Kliniki Uśmiechu

W naszej codziennej pracy wykorzystujemy nowoczesne technologie, które znacznie skracają czas wykonania zabiegu. Implanty Nobel Biocare mogą zostać założone w ciągu jednej wizyty, co pozytywnie wyróżnia ja tle innych tego typu rozwiązań. W naszym Gabinecie gościmy często Pacjentów z miasta Katowice, którym zależy na możliwie jak najlepszej opiece w zakresie odbudowy zębów. Dysponując nowocześnie wyposażonym Gabinetem jesteśmy w stanie proponować skuteczne, indywidualnie dopasowane rozwiązania mające na celu przywrócenie zdrowego i pięknego uśmiechu niezależnie od okoliczności. Zachęcamy do umówienia się na wizytę stacjonarną bądź skorzystania z opcji telekonsultacji.