Licówki Katowice

Licowki ceramiczne chorzow

Licówki dopasowane do Twoich potrzeb

Pacjenci z Katowic oraz wielu innych, okolicznych miast odwiedzający chorzowską Klinikę Uśmiechu zyskują dostęp do szerokiej gamy rozwiązań oferowanych przez współczesną stomatologię. W zakresie estetyki zębów doskonale sprawdzają się licówki. Stanowią one uzupełnienie protetyczne, które pozwala Pacjentom odzyskać zdrowy i piękny uśmiech.

Przed rozpoczęciem działań, nasz stomatolog bardzo dokładnie zapozna się z kondycją Twojego uzębienia i zaproponuje idealnie dopasowane licówki kompozytowe lub licówki porcelanowe. Dzięki bogatemu doświadczeniu i wykorzystywaniu wyłącznie sprawdzonych materiałów, nasi katowiccy Pacjenci są zawsze zadowoleni z efektu końcowego.

Kiedy warto skorzystać z licówek?

Dużą zaletą licówek kompozytowych oraz licówek porcelanowych jest to, że pozwalają one na rozwiązanie wielu problemów związanych z uzębieniem. Niezależnie od tego czy Twoim problemem są przebarwienia, stare/nieestetyczne wypełnienia, zły stan tkanki, uszkodzenia mechaniczne czy przerwy między zębami (diastema/trem), licówki pomogą Ci w znaczny sposób poprawić jakość Twojego uśmiechu.

Ponadto, zarówno licówki kompozytowe, jak i licówki porcelanowe pozwalają skorygować nie tylko rozmieszczenie zębów, ale także ich kształt, co pozwala uzyskać prawidłowe ustawienie, bez konieczności stosowania aparatu ortodontycznego. Warto pamiętać, że ostateczna decyzja dotycząca założenia licówek należy do stomatologa.

Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje licówek?

Pacjenci z miasta Katowice czy też innych miast z regionu, odwiedzający nasz Gabinet zlokalizowany w Chorzowie mogą skorzystać z licówek porcelanowych lub licówek kompozytowych. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z rozwiązaniem trwalszym i estetyczniejszym. Jest to metoda protetyczna wymagająca szlifowania zębów, lecz pozwala na utrzymanie uzębienia w dobrej kondycji przez długi czas.

Materiał kompozytowy wybierają Pacjenci, którzy chcą cieszyć się z praktycznego, przystępnego cenowo rozwiązania, które nie wymaga szlifowania zębów. Licówki kompozytowe mogą zostać założone już w ciągu jednej wizyty.

Jak przebiega zakładanie licówek?

Decydując się na licówki porcelanowe należy nastawić się na kilka wizyt w naszym Gabinecie. Pierwsze spotkanie pozwala nam przeanalizować stan uzębienia oraz przeprowadzić rzetelny wywiad mający na celu identyfikację potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu. O ile licówki wykonane z materiału kompozytowego nie wymagają szlifowania zębów, warto pamiętać, że przed ich wdrożeniem koniecznie może okazać się wyleczenie próchnicy lub przeprowadzenie higienizacji. 

W przypadku licówek ceramicznych (porcelanowych) stosuje się znieczulenie miejscowe. Po delikatnym oszlifowaniu zęba pobieramy wycisk protetyczny, dzięki któremu możliwe jest stworzenie licówki idealnie współgrającej z resztą uzębienia Pacjenta. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie, dopasowując nasze działania do specyficznych potrzeb odwiedzających nas osób. Chorzowska Klinika Uśmiechu jest odwiedzana chętnie przez Pacjentów reprezentujących Katowice oraz inne miasta południowej Polski. Zapraszamy!

Przypadki przed i po Licówek

licówki przed i po
licowki przed i po