Mezoterapia
Chorzów | Śląsk

mezoterapia Chorzów

Medycyna estetyczna

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa to zabiegi, polegające na podaniu substancji czynnych (w zależności od potrzeb mogą to być: witaminy, kwas hialuronowy, aminokwasy, krzemionka organiczna, sole mineralne) w powierzchniowe warstwy skóry. Skuteczność mezoterapii w medycynie estetycznej, zwłaszcza jako metody rewitalizacji skóry, zapewniła technice iniekcji popularność. Zabiegi mezoterapii wywierają terapeutyczny wpływ na skórę w każdym wieku, zapewniając również efekt kosmetyczny. Mezoterapia polecana jest dla wszystkich grup wiekowych – można ją wprowadzić do kalendarza zabiegowego już po 25. roku życia, a po 35. roku życia daje spektakularne efekty odmłodzenia, w kolejnych dekadach życia polecana jest jako efektywny sposób niwelowania płytkich zmarszczek i zmniejszania widoczności zmarszczek głębokich. Mezoterapia nie tylko widocznie zmniejsza zmarszczki, nawilża i ujędrnia skórę, ale także przywraca jej młodzieńczy blask. Z powodzeniem stosuje się ją także przy problemach z cellulitem i rozstępami.

Zastosowanie:

drobne zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie
zwiotczała, odwodniona skóra twarzy i ciała,
zmiany potrądzikowe,
blizny i keloidy (bliznowce o niekontrolowanym rozroście poza obszar rany).

Zabieg

Kwalifikacja

Ostateczną kwalifikacje dokonuje lekarz przed zabiegiem.

Procedura

Substancje czynne podają się przez lekarza bezpośrednio w skórę za pomocą igły (mezoterapia igłowa) lub za pomocą urządzeń zwanych dermapenem lub mezorollerem (mezoterapia mikroigłowa ). Aby mezoterapia dała nam najlepsze efekty, zaleca się wprowadzenie serii zabiegów. Najczęściej wykonuje się ich od 3 do 7, jednak częstotliwość oraz liczbę, w zależności od oczekiwań oraz stanu skóry pacjenta, dobiera sam lekarz.

Przygotowanie

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań. 24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Zalecenia

  • zakaz opalania się przez min 4 tyg od zabiegu
  • przez 7 dni po zabiegu lub do całkowitego wyleczenia skóry, należy zrezygnować z korzystania z sauny, basenu, peelingów, depilacji, intensywnych ćwiczeń
  • przez 24 godziny po zabiegu nie wolno pić alkoholu
  • należy stosować kremy ochronne z filtrem SPF 30 lub SPF 50
  • makijaż można nałożyć po 2 dniach od zabiegu
Czas rekonwalescencji, jest uzależniony od indywidualnych predyspozycji organizmu. Zawsze trzeba jednak pamiętać o tym, aby przestrzegać zaleceń lekarza, który przeprowadził zabieg.