Powiększanie ust
Chorzów | Śląsk

powiekszanie ust chorzow

Medycyna estetyczna

Powiększanie ust

Powiększanie ust to nie zabieg tylko dla młodych kobiet wzorujących się na celebrytkach, ale również dla starszych pań, które zauważyły, że ich usta z czasem straciły jędrność i zmniejszyły się. Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym należy obecnie do najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg powiększania, modelowania czy odświeżania ust jest coraz bardziej popularny i dostępny. . Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na temat zabiegu, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zastosowanie:

Usta można nie tylko powiększyć ale również nadać im większą sprężystość, w efekcie zabiegu zwiększa się również ich poziom nawilżenia. Dzięki zastosowaniu wypełniaczy, można:

powiększyć usta,
wywinąć usta,
wyrównać asymetrię,
unieść kąciki,
przywrócić lub stworzyć odpowiednią proporcję pomiędzy wargami,
odtworzyć granicę pomiędzy czerwienią wargową a skórą.

Zabieg

Kwalifikacja

Ostateczną kwalifikacje dokonuje lekarz przed zabiegiem.

Procedura

Lekarz znieczula okolice ust kremem znieczulającym. Poziom bolesności zabiegu zależy od progu bólu pacjentki. Zabiegi – powiększanie ust i ich modelowania wykonywane są przy użyciu preparatów na bazie kwasu hialuronowego, który wiąże wodę w skórze i tym samym zapewnia jej jędrność i sprężystość. Do zabiegu powiększania ust stosuje się najczęściej kwas hialuronowy, który jest dobrze tolerowany przez organizm i rozpuszcza się po pewnym czasie. Kwas hialuronowy wstrzykuje się cienką igłą w głąb warg, najczęściej podczas kilkunastu wkłuć. Po aplikacji kwasu lekarz delikatnie masuje usta, by rozprowadzić preparat i nadać ustom pożądany kształt. Jeśli pacjentka miała kiedykolwiek wykonywany makijaż permanentny ust koniecznie musi zgłosić to lekarzowi przed zabiegiem.

Przygotowanie

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań. 24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Zalecenia

  • Okolice ust przez 1-2 dni są opuchnięte.
  • Przez 48h po zabiegu  unikamy nadmiernej mimiki.
  • Zakaz korzystania się z sauny, basenu czy solarium.
  • Należy wymienić na czystą poszewkę do spania.
Czas rekonwalescencji, jest uzależniony od indywidualnych predyspozycji organizmu. Zawsze trzeba jednak pamiętać o tym, aby przestrzegać zaleceń lekarza, który przeprowadził zabieg. 

Pamiętajmy, że nawet najprostsze zabiegi z użyciem wypełniaczy, powinny być wykonywane przez lekarzy!