Protetyka | Korona Protetyczna Chorzów

To dziedzina stomatologii skierowana do pacjentów z brakami uzębienia własnego – zarówno pojedynczego zęba, kilku zębów jak i całkowitym brakiem uzębienia. Głównym zamierzeniem tej specjalności jest w taki sposób zrekonstruować zgryz pacjenta aby spełniał swoją funkcję czynnościową oraz estetyczną. Przywrócenie ciągłości łuków zębowych ma wpływ na ogólną czynność żucia, stawy skroniowo – żuchwowe, mięśnie, a także komfort psychiczny, lepsze samopoczucie i satysfakcję pacjenta.

Uwaga

omówione w zakładce implantologia

omówione w zakładce stomatologia Estetyczna

w przypadku braku jednego czy kilku zębów i jeżeli chcemy uniknąć zastosowania protezy ruchomej. Cementujemy je na stałe, na bazie własnych zębów tzw. filarowych. Korzystne z powodu uniknięcia dyskomfortu związanego z użytkowaniem protezy ruchomej ale stwarzają konieczność szlifowania zębów filarowych. Wysoka estetyka i trwałość ponieważ są to „połączone korony”a więc wykonywane są jak korony z porcelany na podbudowie metalowej lub ceramiki na bazie tlenku cyrkonie.

w przypadku braku jednego zęba (mikroproteza) kilku lub całego uzębienia własnego (proteza całkowita), są alternatywą gdy pacjent nie zdecyduje się na implanty oraz korony i mosty. W zadowalający sposób odbudowują braki zębowe, dzięki starannemu przygotowaniu dopasowują się do pozostałego uzębienia po okresie adaptacji zapewniają normalne funkcjonowanie pacjenta czasem dodatkowo szynują pozostałe zęby własne, stabilizując je i są wręcz zalecane np. w leczeniu paradontozy, szeroki wybór pozwala dostosować je do indywidualnych preferencji pacjenta (akrylowe, elastyczne: acetalowe, nylonowe, szkieletowe) mogą być elementem w tak zwanych pracach kombinowanych razem z koronami, mostami i implantami dając wtedy jeszcze lepsze: efekt estetyczny, utrzymanie protezy oraz jej stabilizację, warunki higieniczne a także funkcjonalność.

Nasze prace wykonujemy:

Współpracujemy z kilkoma pracowniami protetycznymi na Śląsku nie ograniczając się do jednej. Poszczególne pracownie specjalizują się w konkretnym typie prac protetycznych. Dzięki możliwości zlecenia pracy najlepszym specjalistom w swojej dziedzinie jesteśmy w stanie dostarczyć naszym pacjentom produkty na najwyższym poziomie.
W razie konieczności przygotowania przedprotetycznego jamy ustnej pacjenta (usunięcie kamienia, leczenie próchnicy, leczenie kanałowe, leczenie paradontozy, usuwanie zębów itd.) układany jest indywidualny plan leczenia pacjenta i realizowany kompleksowo na miejscu, przez Nasz Zespół Specjalistów dzięki czemu pacjent nie musi być odsyłany do innego gabinetu.

W czym możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami korzystając z danych zawartych w zakładce "kontakt" lub umów wizytę korzystając z formularza umawiania wizyt