Wybielanie zębów
Chorzów | Śląsk

Wybielanie Zębów Chorzów

Stomatologia

Wybielanie Zębów

Na czym polega wybielanie zębów?

Zadbane uzębienie jest wizytówką każdego z Nas. Zdrowe zęby o naturalnej, białej barwie powodują, że uśmiech nabiera piękna i blasku, zapewniając Nam komfort pewności siebie i dobrego samopoczucia. Wszyscy o nim marzymy, jednak w rzeczywistości większość z Nas posiada kolor tkanki zęba w odcieniu szarawym, żółtym a nawet brunatnym, co spowodowane jest: genetycznymi uwarunkowaniami stopnia mineralizacji tkanki zębów, wiekiem, chorobami ogólnymi (np. hemolitycznymi), chorobami zgorzelinowymi miazgi zębów, zastosowaniem pewnych preparatów w leczeniu kanałowym, zażywaniem antybiotyków z grupy tetracyklin, długotrwałym stosowaniem płynów do płukania zawierających chlorheksydynę, spożywaniem kawy, herbaty, czerwonego wina, soków itp., paleniem papierosów, niewłaściwą higieną jamy ustnej (zaleganiem na zębach płytki nazębnej, osadu i kamienia).

Sięgając po jedną z trzech sprawdzonych i skutecznych metod wybielania profesjonalnego w Klinice Uśmiechu możemy osiągnąć wspaniały rezultat białego, pięknego uśmiechu.

Metoda White Smile

często zwana jako „wybielanie pod lampą” lub „wybielanie laserowe”, jest wykonywana za pomocą profesjonalnego żelu i lampy w gabinecie na jednej wizycie – w zależności od spodziewanego efektu w 2 lub 3 seansach po 15 min. Ogólna zasada działania żelu profesjonalnego polega na wnikaniu i uwalnianiu w tkance zęba atomów tlenu dając tym samym efekt rozjaśnienia tkanki. Najmniej inwazyjna i skuteczna metoda, w przystępnej cenie.

Metoda nakładkowa

w której wykonujemy indywidualnie dla każdego pacjenta przezroczyste szyny (nakładki) na zęby przygotowane protetycznie. Po dokładnym omówieniu metody na wizycie, nakładki wraz z profesjonalnym żelem wybielającym są wydawane pacjentowi do domu w celu systematycznej aplikacji na zęby: ok 6 – 8 h dziennie przez max 10 dni (zakres czasowy i tak ustala lekarz a jego długość zależy od stanu wyjściowego i spodziewanego efektu). Metoda bardziej inwazyjna od poprzedniej lecz skuteczniejsza. Trwałość 3 – 5 lat. Do pewnym czasie gdy efekt zanika procedurę można powtórzyć.

Metoda Łączona

stanowi połączenie metody „white smile” którą wykonuje się jako pierwszą w gabinecie i metody nakładkowej którą wdraża się po pewnym czasie (po wizycie kontrolnej) w celu podtrzymania efektu. Stopień inwazyjności podobny jak w metodzie nakładkowej, najdroższa ale najskuteczniejsza metoda dla pacjentów wymagających o najwyższych oczekiwaniach.

PROCEDURA ZABIEGÓW:

Krok 1. BEZPŁATNA KONSULTACJA

na której lekarz sprawdzi uzębienie pod kątem ewentualnych przeciwwskazań m.in.: nadwrażliwość zębów, nieszczelność starych wypełnień, stany zapalne dziąseł, a także indywidualnie dobierze odpowiednią metodę i zaplanuje niezbędne procedury tj. np. wcześniejsze usunięcie kamienia nazębnego. Każdemu pacjentowi przedstawiamy szczegółowy kosztorys.

Krok 2. ZABIEG WYBIELANIA ZĘBÓW

gdzie przed zastosowaniem wspólnie wybranej metody, lekarz dokładnie omówi jej przebieg i przekaże pacjentowi odpowiednie zalecenia pozabiegowe wraz z preparatami profesjonalnymi do higieny a także porady dotyczące sposobu utrzymania trwałego efektu.

Uwaga

  1. Należy pamiętać iż do zabiegu powinno się przystąpić po dokładnym oczyszczeniu powierzchni zębów z: płytki nazębnej, osadu i kamienia stosując zabiegi t.j skaling i piaskowanie.
  2. Po zabiegu musimy liczyć się iż stare wypełnienia a także korony i mosty nie zmienią koloru i trzeba będzie je wymienić.
  3. Często występuje przejściowa nadwrażliwość zębów i konieczne jest stosowanie odpowiednich preparatów o czym poinformuje lekarz.
  4. Powinno się stosować się do zaleceń końcowych lekarza tj. wizyty kontrolne, odpowiednia higiena za pomocą odpowiednich preparatów, oraz „tzw. biała dieta” dzięki którym efekt utrzyma się dłużej.
  5. Metody profesjonalne stosowane w gabinecie znacznie przewyższają skutecznością preparaty ogólnodostępne w sklepach.
  6. Efekt wybielania zębów nie jest efektem trwałym i utrzymuje się max 3 – 5 lat w zależności od stosowania się pacjenta do zaleceń, jednak po czasie można go powtórzyć.
  7. Zabieg wybielania profesjonalnego powinien wykonywać tylko lekarz po uwzględnieniu ogólnych i miejscowych przeciwwskazań i ewentualnych powikłań. Szanowny pacjencie tego typu zabieg w niepowołanych rękach stanowi zagrożenie dla Twojego zdrowia!

Wybielanie zębów jest zabiegiem prostym, cieszącym się dużą popularnością, a przy odpowiednio przeprowadzonej procedurze przez lekarza bezbolesnym i bezpiecznym. Metoda profesjonalna znacznie przewyższa skutecznością preparaty ogólnodostępne w sklepach.

Pamiętajmy że po zabiegu wybielania zębów obowiązuje:

tzw. „biała dieta” – polegająca na odstawieniu kawy, herbaty, czerwonego wina i mięsa, soków, i coca coli ze względu na zawartość kwasów, które rozpuszczają szkliwo i możliwość przebarwień

zakaz palenia papierosów gdyż składniki papierosów odkładają się na powierzchni zębów, psując osiągnięty efekt

stosowanie profesjonalnych preparatów po wybielaniu celem podtrzymania i wydłużenia efektu, utrzymania właściwej higieny a także zmniejszenia pozabiegowej nadwrażliwości (są to specjalne pasty i płukanki a także przybory dodatkowe zapobiegające zaleganiu płytki nazębnej i osadu)