Bonding Częstochowa

bonding chorzow slask

Bezbolesna odbudowa zębów w ramach bondingu

Jeśli zależy Ci na poprawie wyglądu uzębienia, lecz ceny tradycyjnych licówek porcelanowo-ceramicznych są dla Ciebie zbyt wygórowane, koniecznie sprawdź co oferuje bonding. Jest to metoda odbudowy zębów polegająca na aplikacji materiału kompozytowego bezpośrednio na ząb. Dzięki temu zabieg jest nieinwazyjny i pozwala cieszyć się z widocznych efektów już po pierwszej interwencji specjalisty.

Stosowany przez nas bonding sprawdza się doskonale nie tylko w przypadku ubytków i uszczerbień, ale także szeregu innych bolączek, z którymi przychodzą do nas Pacjenci z Częstochowy. Licówka kompozytowa bezpośrednia może okazać się skutecznym sposobem na przebarwienia, przerwy między zębami (także diastemę) oraz nieestetyczne wypełnienia z przeszłości. Bonding pomaga również przywrócić jednolity kolor uzębienia i naprawić skutki nieprawidłowo przeprowadzonego wybielania. 

Co przemawia na korzyść bondingu?

Z pewnością na szczególną uwagę zasługuje cena, która w porównaniu z alternatywnymi metodami odbudowy zębów jest dość przystępna. Wykorzystywany materiał kompozytowy nie wnika w strukturę zębów pozostawiając ich tkanki w nienaruszonym stanie. Bonding jest więc bardzo bezpieczny i bezbolesny.

Nakładanie materiału kompozytowego nie wymaga stosowania znieczulenia ani szlifowania zębów. Jest to świetna wiadomość dla osób, które planują odbudowę zębów, lecz boją się zbyt dużej ingerencji w swoje uzębienie. Bonding nakłada się bezpośrednio na ząb i może zostać wymieniony lub zdjęty jeśli Pacjent postanowi kontynuować leczenie przy wykorzystaniu innych metod.

Co warto wiedzieć o bondingu?

Z pewnością jest to godna uwagi, przystępna cenowo metoda odbudowy zębów, która daje szybkie efekty. Warto jednak pamiętać, że trwałość licówki kompozytowej ustępuje trwałości reprezentowanej przez tradycyjne licówki ceramiczno-porcelanowe. W przypadku bondingu  mówimy o około 5-letnim okresie przydatności. 

Dobre nawyki dotyczące pielęgnacji zębów wydłużają czas trwałości materiału kompozytowego. Pacjenci z miasta Częstochowa, którzy odwiedzają nasz Gabient mogą liczyć na realizację zabiegu przy wykorzystaniu wysokiej klasy materiałów, które nie tylko estetycznie się prezentują, ale także pozwalają na utrzymanie prawidłowego poziomu higieny.

Bonding – przeciwwskazania 

Pomimo tego, że bonding nie jest obarczony specjalnymi wymaganiami w zakresie kwalifikacji do zabiegu, istnieje szereg przeciwwskazań, które bierzemy pod uwagę obsługując naszych częstochowskich Pacjentów. Należą do nich:

  • uszkodzenia zębów będące następstwem złamania bądź zaawansowanej próchnicy
  • duże wady zgryzu
  • nieprawidłowa bądź nieregularna higiena jamy ustnej
  • mocne przebarwienia wewnętrzne 

Dlaczego warto wykonać Bonding w Klinice Uśmiechu?

Nasz zespół składa się z doskonale wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają najbardziej aktualną wiedzę dotyczącą bondingu. W efekcie, nasze licówki kompozytowe są zawsze idealnie dopasowane i pozwalają na skuteczną eliminację bolączek uzębienia, z którymi borykają się nasi Pacjenci reprezentujący Częstochowę. Dbamy zarówno o wysoką jakość stosowanych materiałów, dogodny czas realizacji zabiegu, jak i komfort Pacjenta.

Odwiedzającym nas Pacjentom gwarantujemy indywidualne wsparcie oraz rekomendacje dostosowane ściśle do ich problemów. Stawiamy na rzetelną diagnostykę, która pozwala na wdrożenie leczenia o idealnie dopasowanym charakterze. Jesteśmy zdania, że bonding powinien rozwiązywać nie tylko kwestie dotyczące estetyki zębów, ale także przyczyniał się do poprawy ich funkcjonowania. 

Zobacz, jak przystępną ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy i już dziś umów się na wizytę stacjonarną bądź telekonsultację w Klinice Uśmiechu. Do zobaczenia!

 
 
 
 
 

Bonding

 
 
 
 
 

Zobacz efekty bondingu

 
 
 
 
 
#
$