Bonding Warszawa

bonding chorzow slask

Licówka kompozytowa bezpośrednia – Postaw na bonding!

Poszukując sprawdzonego sposobu odbudowy zębów, z pewnością warto rozważyć bonding. Istotą tej metody jest wykorzystanie materiału kompozytowego, który umożliwia natychmiastową poprawę wyglądu uzębienia. Wszechstronny charakter bondingu decyduje o tym, że jest to zabieg pomocny w rozwiązywaniu rozmaitych problemów Pacjentów. 

Zaleceniem do wykonania zabiegu mogą być m.in. ubytki, przebarwienia bądź uszczerbienia, a także diastema. W naszym Gabinecie gościmy często Pacjentów z Warszawy, którzy przebyli nieudane próby wybielania zębów. Bonding pozwala nadać zębom pożądany kolor i znacznie poprawić ich estetykę. Ponadto, zabieg umożliwia wyraźną redukcję przerw między zębami oraz rozwiązanie problemu starych, szpecących wypełnień. 

Zalety i wady bondingu 

Licówka kompozytowa bezpośrednia jest zabiegiem stosunkowo szybkim do wykonania i nie wymaga ponoszenia tak dużych kosztów jak ma to miejsce w przypadku aplikacji licówek porcelanowych. Bonding jest też bezpieczny dla zębów, nie narusza ich struktury i pozwala na osiągnięcie zauważalnych efektów natychmiast po wyjściu z Gabinetu. Decydując się na ten zabieg bardzo szybko poprawisz kształt oraz koloryt zębów. 

Niewątpliwą zaletą bondingu jest brak konieczności szlifowania zębów tuż przed zabiegiem. Jest ono wskazane wyłącznie w ściśle określonych przypadkach, gdy jeden z naszych specjalistów potwierdzi jego zasadność. Zabieg jest wykonywany bez znieczulenia i nie wymaga ingerencji w naturalną strukturę uzębienia. Licówka kompozytowa jest aplikowana bezpośrednio na ząb i może zostać zdjęta w dowolnym momencie.

Pomimo ogromu zalet, bonding nie jest pozbawiony wad. Materiał kompozytowy jest mniej trwały do licówek ceramiczno-porcelanowych i w większości przypadków spełnia swoją rolę przez około 5 lat. Warto dodać, że właściwa higienia oraz brak nawyków mogących przyczyniać się do ścierania powierzchni zębów znacznie wydłużają czas przydatności materiału kompozytowego. Pacjenci z miasta Warszawa odwiedzający nasz chorzowski Gabinet mogą liczyć na indywidualnie dopasowane rekomendacje pozwalające na maksymalne wykorzystanie potencjału drzemiącego w bondingu.

Kiedy bonding nie jest wskazany?

Pacjenci z Warszawy zgłaszający się do Kliniki Uśmiechu w większości przypadków kwalifikują się do wykonania zabiegu, lecz warto wspomnieć, że są sytuacje, w których bonding nie jest wskazany. Jeśli pacjent boryka się z głębokim uszkodzeniem zęba wynikającym np. z próchnicy lub złamania, wówczas koniecznie może okazać się wdrożenie innych metod leczenia. Zabieg może być trudny do przeprowadzenia również w przypadku dużej wady zgryzu.

Rozważając bonding nie możemy zapominać o właściwej higienie jamy ustnej. Nieregularna pielęgnacja zębów lub nieprawidłowe szczotkowanie mogą wpływać negatywnie na trwałość materiału kompozytowego. Ponadto, przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu mogą być nadmierne przebarwienia wewnętrzne.

Co wyróżnia bonding w Klinice Uśmiechu?

Zdajemy sobie sprawę z dużych oczekiwań Pacjentów przyjeżdżających do nas z miasta Warszawa, dlatego systematycznie śledzimy najnowsze trendy i wykonujemy bonding bazując na aktualnej wiedzy stomatologicznej. Wykorzystywane przez nas materiały kompozytowe odznaczają się wysoką jakością, co w połączeniu z wysokimi kwalifikacjami naszych specjalistów pozwala uzyskać w pełni satysfakcjonujące efekty zabiegu.

Każdy Pacjent odwiedzający Klinikę Uśmiechu może liczyć na indywidualne podejście oraz wsparcie dotyczące codziennej pielęgnacji zębów. Przed wykonaniem zabiegu bondingu dokonujemy rzetelnej diagnostyki problemu pacjenta, co pozwala nam na wdrożenie idealnie dopasowanego planu działań. Przykładamy dużą wagę zarówno do wyglądu zębów, jak i ich prawidłowego funkcjonowania. Jeśli chcesz cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem jak najdłużej, koniecznie umów się na telekonsultację bądź wizytę stacjonarną.

Bonding

Zobacz efekty bondingu

#
$