Bonding Katowice

bonding chorzow slask

Przyjazna cenowo odbudowa zębów

Jeśli zależy Ci na odbudowie zębów bez konieczności ponoszenia dużych kosztów, odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie może okazać się bonding. Licówka kompozytowa bezpośrednia stanowi coraz popularniejszą alternatywę dla tradycyjnych koron oraz licówek wykonanych z porcelany.

Czym wyróżnia się bonding?

Charakterystyczną cechą bondingu jest to, że w odróżnieniu od innych metod odbudowywania zębów nie wymaga ich wcześniejszego szlifowania. Licówki wykonane z kompozytu nakłada się bezpośrednio na leczony ząb. Nowoczesny, a zarazem bezbolesny charakter zabiegu decyduje o tym, że staje się on coraz popularniejszy wśród Pacjentów z Katowic.

Dlaczego warto skorzystać z bondingu?

Oprócz tego, że bonding jest innowacyjnym i ekonomicznym sposobem na poprawę wyglądu zębów, skrywa on wiele innych zalet docenianych przez współczesnych pacjentów. Leczenie przy wykorzystaniu tej metody pomaga zachować optymalną twardość tkanek, co przekłada się na uzyskanie w pełni satysfakcjonującej kondycji zębów. Nie są one narażone na powikłania jak ma to miejsce przy stosowaniu metod alternatywnych. Bardzo istotny jest również czas niezbędny do wykonania zabiegu. Bonding jednego zęba trwa od 30 minut do maksymalnie godziny.

W większości przypadków zabieg nie wymaga szlifowania, co znacznie poprawia komfort Pacjenta i skraca czas pobytu w Gabinecie. Specjalista nie narusza naturalnej struktury zębów, gdyż działa bezpośrednio na ich powierzchni. Niewątpliwą zaletą bondingu jest jego elastyczny charakter. Zastosowany materiał kompozytowy można zdjąć lub wymienić w dowolnym momencie.

Dbając o pełne zadowolenie Pacjentów reprezentujących Katowice dokładamy wszelkich starań, aby bonding mógł zostać zrealizowany od początku do końca podczas jednej wizyty. Ten bezbolesny zabieg nie rodzi konieczności stosowania znieczulenia i w odróżnieniu od aplikacji korony lub licówki porcelanowej nie wymaga dodatkowych konsultacji ze specjalistą.

Czy bonding ma jakieś wady?

Pomimo rosnącej popularności bondingu wśród katowickich Pacjentów, nie jest to metoda całkowicie pozbawiona wad. Przede wszystkim, wykorzystywany materiał kompozytowy ma mniejszą trwałość niż tradycyjna porcelana. Oznacza to, że może on służyć Pacjentom do 5 lat. Warto zaznaczyć, że wytrzymałość bondingu zależy od wielu czynników m.in. utrzymywania higieny, prawidłowości zgryzu czy też częstotliwości wizyt kontrolnych.

Ciągle uważa się, że bonding ustępuje porcelanie również pod względem higieny oraz estetyki. Warto jednak zaznaczyć, że materiały kompozytowe są coraz nowocześniejsze i prezentują się coraz lepiej. Ponadto, stosowanie zasad higieny domowej oraz przeprowadzanie cyklicznej higienizacji w Gabinecie są w pełni wystarczające do zachowania pożądanego poziomu czystości w jamie ustnej.

Komu dedykujemy bonding?

Jeśli należysz do grona Pacjentów, którzy cenią szybkie i bezbolesne metody leczenia zębów, wówczas z pełną odpowiedzialnością jesteśmy w stanie stwierdzić, że bonding jest dla Ciebie! Pomożemy Ci poprawić niedoskonałości Twoich zębów oraz sprawić, aby Twój uśmiech nie budził żadnych zastrzeżeń. Decydując się na bonding uzyskasz wyjątkowe efekty bez nadwyrężenia swojego budżetu.

Warto dodać, że bonding to metoda niewymagająca szlifowania, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji o zabiegu. Odbudowa przy pomocy materiału kompozytowego pomaga także zniwelować szpary między zębami i przyczynia się do wybielenia zębów. Właściwie dobrany materiał nie traci koloru i przez długi czas daje dużo radości z użytkowania.

Czy bonding wymaga specjalnego przygotowania?

Pomimo tego, że jest to metoda małoinwazyjna i bezpieczna dla Pacjenta, przed realizacją zabiegu należy skonsultować się z jednym z naszym specjalistów. Podczas rozmowy dokładnie zapoznamy się z Twoim problemem oraz ocenimy na jakie rezultaty możesz liczyć stosując bonding. Mając na uwadze rosnące wymagania Pacjentów z miasta Katowice, umożliwiamy bezpłatną telekonsultację lub konsultację stacjonarną. Optymalne efekty uzyskuje się po uprzedniej higienizacji zębów oraz wykonaniu wypełnień w przypadku stwierdzenia próchnicy.

Bonding

Zobacz efekty bondingu

#
$