ICON – czyli leczenie próchnicy bez borowania

ICON – czyli leczenie próchnicy bez borowania

Postęp technologiczny w stomatologii musi budzić podziw. Ubytki, które do tej pory wymagały poważnej, często nieprzyjemnej interwencji, teraz można pokonać w bezbolesny sposób. Służy do tego metoda ICON, powszechnie wykorzystywana w naszym gabinecie.

Ile razy odkładaliśmy, a nawet odwoływaliśmy wizyty u stomatologa ze względu na obawę przed borowaniem i bólem związanym z wypełnianiem ubytków? Taki strach był jedną z najczęstszych przyczyn problemów zdrowotnych. Na szczęście, dzięki coraz bardziej zaawansowanym metodom leczenia, o bólu podczas zakładania plomb można zapomnieć. Gwarantuje to metoda ICON, stosowana do bezbolesnego zwalczania próchnicy początkowej i usuwania przebarwień, skutecznie psujących uśmiech.

Nie lekceważyć próchnicy

Szacuje się, że próchnica jest problemem dotykającym niemal każdego z nas. Z jej powodu cierpiało nawet i 99% Polaków. Próchnica uszkadza nasze zęby w stopniowy sposób. Im dłużej pozostaje nieleczona, tym większe kłopoty powoduje. Stany zapalne miazgi zębowej i okolicznych tkanek. Silne bóle zębów. Zakażenia organizmu, zapalenie mięśnia sercowego, tęczówki oka lub żył, choroba reumatyczna… Lista powikłań wywoływanych przez próchnicę przyprawia o… ból zębów.

Chore zęby są nie tylko groźne dla zdrowia. Psują również estetykę jamy ustnej, zniechęcając do uśmiechu i nakazując powstrzymywanie się od okazywania emocji.

Niemiecki pomysł, hollywoodzki uśmiech

Im szybciej uda się nam zidentyfikować próchnicę, tym lepiej. Dlatego tak ważne są częste wizyty kontrolne. Kilkuminutowa sesja w naszym Centrum Uśmiechu pozwoli na wykrycie próchnicy w każdym jej stadium.

Jeśli próchnica będzie w fazie początkowej, zaproponujemy Wam leczenie z wykorzystaniem nowoczesnej i bezinwazyjnej metody tzw. infiltracji próchnicy przy użyciu płynnej żywicy Icon. Ten sposób został opracowany przez niemieckich inżynierów koncernu farmaceutycznego DMG przy zaangażowaniu profesorów z Instytutu Charite w Berlinie oraz Uniwersytetu w Kolonii.

Teraz z leczenia Icon możecie skorzystać i Wy. Efektem stosowania Icon będzie nie tylko całkowite pozbycie się próchnicy, ale i świetlisty uśmiech, którego nie powstydziłaby się żadna hollywoodzka gwiazda.

Jak działa Icon?

Bezinwazyjnie. Bezboleśnie. W 15 minut.

To trzy, naszym zdaniem najważniejsze cechy metody Icon, które są wystarczająco mocną zachętą. Cały zabieg polega na kilku prostych, krótkich czynnościach. Najpierw delikatnie usuwamy zewnętrzną warstwę szkliwa z chorego zęba, by następnie nałożyć na niego żel. Po dwóch minutach ząb suszymy etanolem. Ostatnim etapem jest nałożenie żywicy Icon.

I już jest po wszystkim. Bez borowania i bez znieczulenia. Z naszego gabinetu wychodzicie zadowoleni oraz uśmiechnięci. Nie tylko dlatego, że wracacie do domu ze zdrowym zębem i pięknym uśmiechem. Ale również z tego powodu, że nie wydaliście wiele pieniędzy na zakończoną dopiero co wizytę.

Nie tylko próchnica

Oprócz leczenia próchnica, żywica Icon pozwala również na skuteczne usunięcie przebarwień oraz redukcji białych plamek, często pojawiających się po zdjęciu aparatu ortodontycznego. Dlatego metodę tę stosuje się także do zabiegów poprawiających estetykę zębów przednich i ich okolic. Żywica w naturalny sposób stapia się z Waszym szkliwem, tworząc ciągłą, gładką oraz pozbawioną odbarwień powierzchnię.

Mówiąc krótko, dzięki omawianemu sposobowi poprawicie swój uśmiech, na nowo odzyskując jego blask.

Co trzeba wiedzieć

Metodę Icon stosujemy tylko dla próchnicy w jej początkowym stadium. Gdy Wasze zęby zostaną na dobre zaatakowane, nie będziemy mogli zaproponować Wam opracowanej w Niemczech metody. Dlatego tak ważne jest regularne sprawdzanie stanu uzębienia.

Metoda Icon jest nowoczesnym sposobem leczenia próchnicy. Oferują ją tylko nieliczne gabinety. Wymaga również doświadczenia od stomatologa. Starannie szukajcie więc dentystów, mogących podjąć się leczenia w oparciu o żywicę Icon.