Na uśmiech najlepsze licówki

Na uśmiech najlepsze licówki

By mieć uśmiech niczym znana z czerwonego dywanu gwiazda filmowa, nie trzeba jechać do Hollywood i wydać tysiące dolarów. Wystarczy wizyta w Centrum Uśmiechu i zamówienie kompozytowych licówek.

Na szczęście, dentysta coraz rzadziej kojarzy się nam wyłącznie z przykrym obowiązkiem plombowania, kanałowego leczenia czy ekstrakcji ósemek. Powszechne stają się wizyty w stomatologicznym gabinecie po to, by poprawić swój wygląd i poczuć się dzięki temu lepiej. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, o które bardzo często pytają nasi klienci, są licówki kompozytowe. To rozwiązanie na każdą kieszeń i na każdy uśmiech.

Kilka słów o licówkach

Do opisania stosowanych w gabinetach stomatologicznych licówek najlepiej jest porównać je do bardzo cienkich płytek lub ochronek, które nakładane są na powierzchnię zębów. Robi się to po to, by skutecznie ukryć psujące wygląd (oraz humor) niedoskonałości. Licówki stosowane są na przednie zęby: siekacze (jedynki oraz dwójki) oraz kły (trójki). W uzasadnionych przypadkach licówki mogą znaleźć się pierwszych przedtrzonowcach (czyli czwórkach).

W Centrum Uśmiechu proponujemy Wam licówki z różnych materiałów. Najpopularniejsze są licówki kompozytowe. To one gwarantują Wam najlepszą jakość za optymalną cenę. Droższe są licówki ceramiczne, ale są one mniej podatne na zabrudzenia (spowodowane piciem kawy, soku z buraków, czerwonego wina itp.) oraz trwalsze.

Dlaczego polecamy licówki kompozytowe?

Zdecydowanie największa liczba pacjentów Centrum Uśmiechu decyduje się na licówki kompozytowe. Dlaczego?

Po pierwsze, założenie ich zajmuje niewiele czasu. Nasi specjaliści przygotowują je od razu w ustach pacjenta. Dlatego w 99% wystarczy jedna wizyta, by przygotować komplet licówek na Wasze zęby.

Po drugie, to całkowicie bezbolesny zabieg. Zapewniamy, że nie poczujecie żadnego bólu. A samo założenie kompozytowych licówek jest bezinwazyjne. Często nie wymaga ono żadnych dodatkowych działań ze strony stomatologa. W określonych przypadkach konieczne może być zeszlifowanie wierzchniej warstwy szkliwa z siekaczy lub kłów.

Po trzecie, są niedrogie. A jeśli jeszcze uświadomicie sobie, że taki komplet licówek wystarczy Wam na kilka lat pięknego uśmiechu, to już w ogóle okazuje się, że licówki kompozytowe warte są swojej ceny.

Po czwarte wreszcie, znakomicie wyglądają. Przywracają śnieżnobiały uśmiech. Sprawiają, że irytujące bądź zawstydzające wady uzębienia – czyli przebarwienia, niedoskonałości bądź osad – znikają. Wraca za to piękny uśmiech, przypominający właśnie ten, którym chwalą się gwiazdy filmu lub muzyki z pierwszych stron gazet.

Kompozytowe licówki – czy dla każdego?

Generalnie, w Centrum Uśmiechu licówki wykonane z kompozytu polecamy pacjentom, którzy chcą na trwale upiększyć swoje uzębienie oraz przywrócić blask uśmiechu. Nasze kilkuletnie doświadczenie przy zakładaniu licówek pokazuje, że spełniają one swoją rolę nawet wtedy, gdy zęby pacjentów są mocno przebarwione.

Są jednak sytuacje, gdy odwiedzające nasze chorzowskie Centrum osoby nie mogą nosić licówek. Jest to spowodowane:

  • wymagającą leczenia próchnicą – proponujemy wtedy leczenie, a po usunięciu próchnicy można już bez obaw zakładać licówki
  • wadami zgryzu lub zbyt małe zęby – są to trudne przypadki, gdy na zęby po prostu nie da się założyć licówek
  • bardzo dużymi ubytkami w koronach.

W Centrum Uśmiechu znamy się na licówkach

Jako specjaliści od przywracania Wam uśmiechu, doskonale wiemy, które rozwiązania sprawdzają się najskuteczniej. Dlatego licówki, kompozytowe i ceramiczne, są od dawne stosowane w naszej chorzowskiej placówce. Mamy na swoim koncie kilkaset zestawów licówek z powodzeniem założonych na zęby odwiedzających nas pacjentów. Bez bólu, bez stresu i w większości podczas jednej wizyty. Za to zawsze z olśniewającym rezultatem, co zresztą widać na prezentowanym poniżej zdjęciu.

Jeśli i Wy zdecydujecie się na licówki, dobrze trafiliście. Już dziś zarezerwujcie wizytę w Centrum Uśmiechu, by po jednej sesji cieszyć się uśmiechem prosto z Hollywood.